poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Aloft Brussels Schuman - gdzie spać w Brukseli

To niewiarygodne, że od mojego ostatniego wpisu na blogu minęło już 5 mięsiecy! A od pobytu w Brukseli prawie 2 lata. Całe szczęście pamięć mam wyśmienitą, dlatego dziś mogę przedstawić hotel, w którym spędziliśmy nasz brukselski weekend.

Znalezienie hotelu w Brukseli, który nie zrujnuje polskiej kieszeni, a zarazem będzie będzie w dobrej (czyt. bezpiecznej, przynajmniej do niedawna) dzielnicy to nie lada wyzwanie. Moim wymaganiom sprostało tylko jedno miejsce - trzygwiazdkwy Aloft Brussels Schuman. Sieciowy, czysty, dość nowy obiekt, w rewelacyjnej, jak na stolicę Europy cenie - dokładnie 736 złotych za 3 noce (aż tak dobrej pamięci nie mam, sprawdziłam rezerwację), tym razem bez śniadania.


nocleg w Brukseli
Aloft Brussels Schuman
Największą zaletą hotelu jest jego położenie w spokojnej w sierpniu, a tętniącej życiem w pozostałe miesiące roku Dzielnicy Europejskiej, pomiędzy dwiema stacjami metra - Schuman i Maalbeek. Z obu stacji szybko i wygodnie można dostać się do dowolnej części miasta. Oczywiście czasami konieczna jest przesiadka na inną linię metra lub tramwaj, ale transport miejski w Brukesli jest rozwiązany bardzo dobrze. W zasiegu krotkiego spaceru z Aloft Schuman jest Parc du Cinquantenaire z Autoworld i Królewskim Muzeum Sił Zbrojnych oraz Park Leopolda, a zaraz za nim najlepsze frytki w Brukseli - Maison Antoine. Na piechotę można spokojnie dotrzeć również do Pałacu Królewskiego.

O pokojach wiele napisać się nie da, ot typowe dla sieciowego hotelu, może trochę bardziej nowoczesne i przestronne z dużym oknem i ładną, wygodną łazienką. W każdym pokoju jest deska do prasowania i żelazko oraz czajnik (wygodne! zwłaszcza dysponując tylko bagażem podręcznym). Jest też telewizor, ale prawdę mówiąc, doczytałam o tym przed chwilą na stronie, bo ja akurat na wakacjach telewizji nie oglądam i zupełnie nie zwracam uwagi na jego obecność lub nie.

nocleg w Brukseli
Aloft Brussels Schuman

Uwaga. Hotel dysponuje parkingiem podziemnym, ale z bardzo ograniczoną ilością miejsc. Jest ryzyko, że miejsca dla Was nie starczy i wtedy trzeba będzie parkować na jednym z parkingów w mieście. Zdarzyło się to rok temu moim rodzicom, których również wysłałam do Aloft Schuman. Niestety miejsca wcześniej zarezerwować nie można.

Strona internetowa: klik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz