wtorek, 24 czerwca 2014

Dojazd z lotniska Ciampino do centrum i transport miejski

Rzym obsługują dwa lotniska międzynarodowe. Położone na zachód od centrum, tuż nad brzegiem morza Fiumicino (imienia Leonarda da Vinci) oraz oddalone na południowy wschód, trochę mniejsze, Ciampino. My przylecieliśmy na to drugie. Bardzo łatwo się po nim poruszać i równie łatwo się wydostać. 

My skorzystaliśmy z następującego rozwiązania. Po wyjściu z "przylotów" skierowaliśmy się w lewo, ku przystankom autobusowym. Prosto z lotniska autobusem firmy Atral udaliśmy się na pierwszą stację metra - Anagnina (linia A). Autbusy Atral jeżdżą z lotniska na stację co ok. 30-40 minut. Koszt biletu to 1,2 euro, trzeba pamiętać o tym, że nasz duży bagaż wymaga odrębnego biletu. Dalej pojechaliśmy już metrem i wysiedliśmy na przystanku Termini, a stamtąd autobusem pojechaliśmy do naszego pensjonatu.

Rzym posiada tylko 2 linie metra: A i B, które krzyżują się na stacji Termini. Termini to jednocześnie największy węzeł transportowy miasta, jest tu dworzec kolejowy i autobusowy. Można stąd dojechać w zasadzie w dowolne miejsce i wiecznego miasta, i całych Włoch.

Planując zwiedzanie korzystałam ze strony ATAC. Łatwo tu sprawdzić gdzie i jak najszybciej dojechać. Wystarczy wpisać punkt startowy i miejsce docelowe. Historyczne centrum Rzymu nie jest duże, ale czasem warto wspomóc się transportem publicznym i oszczędzić stopy.

Rozkład linii Atral znajdziecie tu: klik

Pomnik Jana Pawła II w okolicy dworca Termini w RzymieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz