poniedziałek, 23 czerwca 2014

Residenza Bollo Apartments - gdzie spać w Rzymie

Od czasu do czasu lubię odpocząć na złotej plaży nad turkusowym morzem, wtedy istotna jest dla mnie jakość hotelu, to czy śniadania są różnorodne, a widok z pokoju piękny. Przy wakacjach w mieście, kluczowe jednak jest położenie. Jeśli hotel/hostel/pensjonat jest w centrum lub przynajmniej niedaleko przystanku jest już dobrze. Powinien być jeszcze czysty ;) Wszystkie te warunki spełnił wybrany przeze mnie skromny pensjonat o wdzięcznej nazwie Residenza Bollo Apartments

Zajmuje on kilka pięter starej kamienicy w wąziutkiej uliczce Vicolo del Bollo niedaleko Campo de' Fiori. Poza problemem z zakwaterowaniem (pierwszą noc musieliśmy spędzić w apartamencie kilkaset metrów dalej), niewiele można mu zarzucić. Pokoje są sprzątane codziennie, a obsługa jest miła. Każdy z gości dostaje swoje klucze, można więc swobodnie wychodzić i wracać, kiedy się chce. Pensjonat nie oferuje śniadań, ale to żadna strata, a wręcz zysk. W Rzymie jest w końcu tyle świetnych miejsc, gdzie można zjeść smaczną kanapkę, świeżuteńkie ciastko i popić to pyszną kawą. My upodobaliśmy sobie położoną nieopodal piekarnię Forno Campo de' Fiori. Serdecznie polecam białą pizzę bez dodatków (pizza bianca) i pizzę z sosem pomidorowym (pizza rossa), a także rozmaite słodkości. Niebo w gębie.

Jak wspominałam pensjonat Residenza Bollo Apartments jest świetnie położony, do najważniejszych zabytków można dojść na piechotę, oto dowód w liczbach:

200 m Campo de' Fiori (ok. 2 minut)
500 m Piazza Navona (ok. 5 minut)
800 m Panteon (ok. 10 minut)
1 km Piazza Venezia (ok. 12 minut)
1,5 km Fontanna di Trevi (ok. 20 minut)
1,5 km plac św. Piotra (ok. 20 minut)

Sprawdziliśmy, że z tych okolic można też spokojnie dojść na piechotę do Forum Romanum (to tylko ok 2 kilometry, ale trzeba pamiętać, że po drodze trzeba wejść na Kapitol) i wrócić z okolic Schodów Hiszpańskich (również 2 kilometry).

Przystanki, z których można dojechać do, między innymi , największego węzła komunikacyjnego w Rzymie - dworca Termini znajdują się nieopodal, przy ulicy Corso Vittorio Emmanuele II.

4 noce dla dwóch osób kosztowały nas łącznie 364 euro

Strona internetowa: klik
Opinie o pensjonacie na portalu Tripadvisor: klik

Widok z okna Residenza Bollo Apartments

Okolice pensjonatu Bollo Apartments

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz