niedziela, 22 czerwca 2014

Roma Pass

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęłam, jak zawsze, od przeglądania Internetu. Wiedziałam, że pobyt w Rzymie ma być intensywny, poświęcony zwiedzaniu, przepełniony zabytkami i muzeami. Co zrobić, aby zobaczyć jak najwięcej? Ano warto zacząć od zapoznania się z komunikacją miejską, godzinami otwarć i cenami biletów. 

Dość szybko natknęłam się na informację, że warto zaopatrzyć się w kartę Roma Pass. Jest ona dostępna w dwóch wersjach: 48- i 72-godzinnej, które kosztują odpowiednio 28 i 36 euro (dane za maj 2014). My wybraliśmy opcję trzydniową i obejmowała ona:
- korzystanie bez limitu z transportu miejskiego przez 3 dni (metro, autobusy, tramwaje) - karta obowiązuje od momentu pierwszego skasowania do 24:00 trzeciego dnia. Co istotne nie obejmuje ona transportu z lotniska do centrum miasta, ale o tym później;
- bezpłatne wejście do dwóch pierwszych muzeów - aby zaoszczędzić jak najwięcej, radzę na początek zaplanować 2 najdroższe placówki, w naszym przypadku było to Museo Nazionale Romano oraz kompleks Forum Romanum, Palatyn i Koloseum;
- zniżki do pozostałych muzeów zgodnie z rozpiską na stronie (klik)

Karta umożliwia uniknięcie długich kolejek do Forum Romanum i Koloseum, gdyż dla osób ją posiadających są oddzielne wejścia. Należy pamiętać, że nie obejmuje ona za to wejścia do Muzeów Watykańskich.

Roma Pass można kupić w wielu miejscach: muzeach, punktach informacji turystycznej, on-line, a także w kioskach, na stacjach metro które sprzedają zwykłe bilety. Nam udało się kupić kartę na stacji metra Anagnina (ale dopiero przy trzeciej podejętej próbie). Warto mieć przy sobie długopis, bo kartę trzeba wypełnić: podać imię, nazwisko i wpisać datę, od kiedy zaczyna się jej używać. Oprócz karty w zestawie znajduje się książeczka z informacjami o zniżkach oraz mapa.

Wszystkie szczegóły: http://www.romapass.it/?l=en

Piazza Venezia nocą

Popołudniowy ruch w Rzymie

Rzym nocą

Rzymska ulica
1 komentarz:

  1. Jetem ciekawy skąd leciałaś? Masz może jakąś strone na której są zniżki na loty? Sam planuje lot do Rzymu z dziewczynąi jak na razie znalazłem jedynie lot z bydgoszczy w mojej okolicy i jest całkiem niedrogo.

    OdpowiedzUsuń